Знос гуми та своєчасне його визначення - Зображення 4
Shark-Taxi > Новини >

Ступінь зносу гуми — як визначити, і коли міняти комплект?

Ступінь зносу гуми — як визначити, і коли міняти комплект?

Оскільки температура за вікном стрімко збільшує свої показники, і незабаром прийде весна, власники особистих автомобілів починають все частіше замислюватися про перехід на літню гуму. До слова про це — сміємо припустити, що більшість водіїв згадують про шини лише тоді, коли необхідно зробити перехід літо-зима та зима-літо.

Однак, варто звертати увагу на гуму набагато частіше, адже мова йде не тільки про ідеальний стан вашого транспортного засобу, але і про вашу особисту безпеку в першу чергу. Знос шин та не проведена вчасно їх заміна може спричинити за собою непередбачувані ситуації на дорозі, чого безумовно слід уникати. Щоб забезпечити безпеку собі і своїй машині, заглибтеся в питання зносу вашої гуми.

Знос гуми та своєчасне його визначення - Зображення 1

Як визначити ступінь зносу шин

Важливо розуміти, що стан протектора покришки — це важливий фактор, від якого залежить ступінь її зчеплення з дорожнім покриттям. Критерій, за яким можна визначити цей стан, називається глибиною протектора. Також, необхідно врахувати, що для зимових та літніх комплектів гуми цей показник має різне значення. У зимовій та літній гумі компаунд відрізняється за складом, також, як і термін експлуатації протекторного малюнка.

Одними з найбільш впливових на стан шини факторів є:

 • стиль водіння, що залежить безпосередньо від водія;
 • якість покриття дороги.

Якщо ви будете їздити по неякісних міських та заміських трасах, при цьому здійснюючи агресивний старт або гальмування, то термін служби шин вашого авто буде скорочуватися прямо пропорційно. Міняти зношену гуму необхідно вчасно, при цьому рекомендовано підбираючи новий комплект. Мінімально допустиме значення для показника глибини протектора, грунтуючись на думці експертів, становить:

 • 1,6 мм — літня гума;
 • 4 мм — зимова.

Знос гуми та своєчасне його визначення - Зображення 2

Методи визначення зносу

Виміряти глибину протектора можна декількома способами за допомогою:

 • глибиноміра;
 • штангенциркуля;
 • лінійки;
 • копійки.

Найкращим рішенням для вас буде звернутися в СТО за кваліфікованою допомогою, де за допомогою двох перших перерахованих варіантів професіонали визначать потрібний показник, а також за бажанням проведуть повну діагностику авто, для того, щоб переконатися в його повній справності.

Якщо ж вам не вистачає часу для відвідування закладів технічного огляду, то цілком реально визначити показник глибини самостійно, завдяки двом останнім способам зі списку:

 • Лінійка: необхідно занурити пристосування в поглиблення між блоками, і відраховувати ділення шкали, зіставляючи їх з рекомендованими нормами.
 • Монетка: варто також опустити монету в проріз протектора, і спостерігати — якщо напис "копійок" не видно, то шина все ще на допустимому рівні.

Важливо — самостійне визначення рівня глибини протектора не гарантує точних результатів, тому при першій же можливості радимо звернутися за допомогою професіоналів.

Існує також метод, який продумали для вас заздалегідь — сучасні шини з готовим індикатором зносу. У компаунд завчасно закладається кольоровий прошарок, який дуже легко помітити по мірі експлуатації вашої гуми. Якщо індикатор стало видно — час міняти зношену на новий комплект.

Знос гуми та своєчасне його визначення - Зображення 3

Нерівномірний знос

Значною проблемою в питанні з шинами є їх нерівномірний знос. Причини можуть бути зовсім різні:

 • невідповідний рівень тиску;
 • значне перевантаження машини;
 • неякісне дорожнє покриття;
 • відсутність балансування і т.д.

Щоб правильно виявити ступінь зносу та підійти до вирішення проблеми грамотно, необхідно проводити вимірювання глибини в декількох місцях. Більш того, якщо ви чітко бачите проблему нерівномірного тертя шини, необхідно якомога швидше звернутися в сервіс для встановлення причин. Такий хід дозволить вам не тільки запобігти псуванню комплекту гуми, а й убезпечити ваші поїздки в цілому.

19.02.2021
Інші новини Шарк
Показати більше новин Приховати
Залишилися питання?
Задайте їх нам!
Введіть ваше запитання *
Знос гуми та своєчасне його визначення - Зображення 19
Ми дбаємо про вашу конфіденційність
Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку “Погодитися”, щоб дати згоду на використання файлів cookies. Детальніше можна ознайомитися на сторінці: Угода користувача.
Погодитися