Світова спільнота зіткнулася через пандемію Covid-19 з важкою ситуацією в усіх відношеннях. Складність, крім усього іншого, полягає в тому, що ніколи раніше покоління людей, що живе нині, нічого подібного не переживало. Невідомість та нерозуміння того, як жити в карантин, багатьох вганяє в ступор, заганяє в депресію. Але як би там не було, життя триває. Мало-помалу вимальовуються якісь нові схеми поведінки, з'являються рекомендації, правила.
Рекомендації МОЗ, в основному, полягають в тому, що під час карантину необхідно мінімізувати контакти, більше перебувати на самоізоляції. Але якщо все ж є необхідність покинути своє житло, треба носити захисну маску, обробляти руки дезінфікуючими речовинами. Є обмеження і в кількості людей в громадському місці, безпечній відстані один від одного. Якщо вже дуже треба кудись поїхати, краще це зробити на таксі.
Щодо кількості людей та носіння маски в таксі та легкових автомобілях роз'яснення дав високопоставлений чиновник з поліцейського управління. З даною їм інформації випливає, що особистий автомобіль не відноситься до категорії громадських місць. Тому ніяких обмежень (окрім технічних можливостей транспортного засобу), скільки людина можна в ньому перевозити, немає. Карати водія за те, що він без маски, поліцейські теж не уповноважені. Він зобов'язаний її надягати тільки під час спілкування з патрульними, якщо машину зупинили.
Але якщо мова йде про автомобіль, що працює в режимі таксі, щодо кількості людей там діють правила, встановлені для громадського транспорту. Тобто відповідь на питання, скільки пасажирів можна перевозити в таксі, відповідь однозначна - двоє людей (без урахування дітей до 14 років). Обов'язковим є і носіння водієм маски. Але хоча власники авто, і не підпадають під це правило, їм все ж наполегливо рекомендується їздити в масці для своєї ж безпеки. Особливо якщо в салоні з ним знаходяться не члени сім'ї, а сусіди, приятелі і т.д.
Багато служб таксі для забезпечення безпеки працюють в трьох напрямках:
Адже COVID може передаватися також через поверхні. Щоб ціна дезінфікуючих препаратів не ставала перешкодою для їх придбання, компанія відшкодовує водієві їх вартість.
Оскільки таксі в класичному розумінні не є громадським транспортом, постає питання: чи можна вимагати від пасажира носіння маски. Виходячи із ситуації, що склалася у 2020 році (і поки немає надії, що вона зміниться на краще у 2021), клієнти повинні проявляти свідомість та не наражати на небезпеку водія та інших пасажирів.
Замовити таксі в карантин, як і в докарантинний час, можна по телефону або скориставшись спеціальним мобільним додатком. У компанії SHARK, що працює майже в чотирьох десятках міст України, таким додатком є SHARK TAXI.