SHARK TAXI
Shark-Taxi > Новини >

Нові ПДР 2021 в силі: обов'язки пішоходів, водіїв та пасажирів таксі

Нові ПДР 2021 в силі: обов'язки пішоходів, водіїв та пасажирів таксі

Не так давно в Україні були приведені в дію нові, видозмінені правила дорожнього руху. Вони говорять про те, що відтепер водії та пасажири таксі зобов'язані користуватися ременями, що забезпечують безпеку, а пішоходи в свою чергу повинні вдаватися до використання на собі елементів світловідбивання, пересуваючись в темний час доби, про що заявляє департамент патрульної поліції. Такі нововведення забезпечать умови безпеки, які однозначно допоможуть захистити обидві сторони-учасники дорожнього руху.

Правила для учасників руху з 2021 року

До вступу в силу нововведених правил дорожнього руху, водії таксі та його пасажири мали право не пристібатися при пересуванні по населеному пункту. Викладачам з водіння дозволялося навіть йти від використання ременів за його межами. Однак, з впровадженням нових ПДР, всі перераховані вище особи повинні бути пристебнуті під час дорожнього руху при будь-яких умовах.

Нововведені правила дорожнього руху для водіїв та пасажирів таксі з 2021 року - Зображення 1

Важливо — нове правило закликає до обов'язку водіїв таксі зробити все можливе для забезпечення наявності ременів безпеки як на передніх, так і на задніх сидіннях свого авто. Крім цього, водієві необхідно регулярно нагадувати пасажирам про те, що їм потрібно цими ременями скористатися.

Кому дозволено не пристібати страхувальні ремені при здійсненні пересування в населеному пункті:

  • водіям/пасажирам зі статусом інвалідності, якщо фізичні причини цього не дозволяють;
  • водіям/пасажирам ТЗ по типу оперативних;
  • водіям/пасажирам спеціальних ТЗ.

Нововведені правила дорожнього руху для водіїв та пасажирів таксі з 2021 року - Зображення 2

Пішоходам, які пересуваються в темний час доби, наприклад, по узбіччю, або проїжджій частині, з огляду на умови недостатньої видимості, повинні використовувати елементи світловідбивання. Це правило значно знижує ризик загрози життю пішохода, оскільки світловідбиваючі деталі дозволяють побачити його з дальньої відстані. При цьому водії таксі, і власники власних авто, повинні дуже уважно поводитися на дорогах, особливо на їх темних та неосвітлених ділянках. Дотримання всіх вищевказаних правил забезпечить безпечне пересування по місту як водіям і їх пасажирам, так і пішоходам, і припинить можливість створення надзвичайної дорожньої ситуації.

Таксистам, як і велосипедистам, дозволяється пересування по смузі громадських транспортних засобів.

Номерні знаки

Згідно з новими правилами, номерні знаки повинні бути чистими та освітленими, при цьому не повинні піддаватися змінам, що підкріплено забороною. В даному випадку, під змінами мається на увазі спотворення розмірів, форм, кольорів, позначень та розміщення номерних знаків. Також, забороняється вносити додаткові позначення, закривати номерні знаки. Ці суворі правила стосуються як звичайних водіїв, так і водіїв служб таксі.

Будьте пильні, дотримуйтесь заходів безпеки та нових правил дорожнього руху.

25.12.2020
Інші новини Шарк
Показати більше новин Приховати
Залишилися питання?
Задайте їх нам!
Введіть ваше запитання *
Закрити попап
Ми дбаємо про вашу конфіденційність
Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу та статистичних цілей, а також для безпечної та оптимальної роботи сайту. Ви можете змінити це в налаштуваннях вашого браузера. Натисніть кнопку “Погодитися”, щоб дати згоду на використання файлів cookies. Детальніше можна ознайомитися на сторінці: Угода користувача.
Погодитися